Śledzenie przesyłek z Chin czy jest możliwe? Jak śledzić paczki z AliExpress, GearBest, BangGood czy innych chińskich sklepów? Czy darmowe przesyłki z Chin da się śledzić?

Kody śledzenia Chińskich przesyłek

Zamawiając wartościowy przedmiot lub większe ilości tanich produktów z chińskich sklepów jak AliExpress, GearBest czy BangGood, dobrze by było mieć pewność, że można śledzić swoją przesyłkę co ułatwi ewentualną reklamację w przypadku zaginięcia paczki w trakcie transportu. W przypadku droższych metod wysyłki, takich jak kurierzy DHL, UPS czy inne firmy kurierskie, kod śledzenia jest standardową procedurą. Za pomocą tego kodu mona sprawdzić status przesyłki na całym świecie. Niestety śledzenie paczek dla darmowych wysyłek z chińskich sklepów nie jest już takie oczywiste. Niestety nie każde zamówienie otrzymuje numer nadania przesyłki, gdyż zazwyczaj sprzedawcy używają najtańszej formy wysyłki towaru. Zatem jeśli zamawiasz produkty o wysokiej wartości, lepiej skorzystać jest z płatnych metod wysyłki, które gwarantują śledzenie przesyłki.

W przypadku produktów tańszych i bezpłatnej wysyłki to sprzedawca decyduje czy nadana przesyłka będzie posiadała kod śledzenia przesyłki czy nie, dla niego są to dodatkowe koszta gdyż śledzona przesyłka zazwyczaj kosztuje go więcej.

Wysyłka za darmo z opcją śledzenia

Niektóre sklepy oferują opcję bezpłatnej zarejestrowanej wysyłki (Free registered shipping). Ta opcja przesyłki przypomina standardową bezpłatną wysyłkę (Free shipping) ale dodatkowo posiada usługę śledzenia. W sklepach takich jak TMart, BangGood lub DealExtreme kod śledzenia zostanie dodany do darmowych wysyłek przy zamówieniach powyżej 25 dolarów (około 100 zł). Natomiast przy zakupach poniżej 25 dolarów (około 100 zł) istnieje możliwość wykupienia usługi śledzenia za około 2 dolary (około 8 zł).

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: AliExpress dostawa z polski, AliExpress wysyłka z polski.


Jak sprawdzić gdzie jest moja paczka z Chin?

Informacje o śledzeniu nie będą widoczne natychmiast po złożeniu zamówienia. Kody dodawane są do systemu i stają się widoczne dla użytkownika, gdy produkt jest gotowy do wysyłki. Kody śledzenia zostają dodane po dokonaniu płatności i w zależności od dostępności produktu może to trwać od kilku godzin do 2 tygodni, w zależności od czasu potrzebnego na przygotowanie produktu do wysyłki.

Niektóre chińskie sklepy, takie jak na przykład AliExpress, wysyłają e-mail z informacją o wysłanym produkcie, gdzie wiadomość email zawiera również kod śledzenia przesyłki. Inne sklepy natomiast dodają taką informacje do dokumentacji zamówienia, która zazwyczaj jest widoczna po zalogowaniu się do swojego konta.

Jeśli została wybrana opcja przesyłki kurierskiej z Chin na przykład przy użyciu firmy DHL, to należy pamiętać, że firmy kurierskie posiadają swoje własne globalne systemy śledzenia przesyłek. Aby sprawdzić status przesyłki kurierskiej należy odwiedźcie stronę danej firmy i wprowadź otrzymany kod śledzenia w odpowiednim formularzu.

Jeśli wybierzesz tańszą opcję lub bezpłatną metodę wysyłki z Chin, śledzenie przesyłki staje się nieco bardziej skomplikowane. W niektórych krajach firmy pocztowe przekształca chiński kod śledzenia w swój własny kod, który działa jedynie danym kraju, zaś niekiedy firmy pocztowe używają tego samego, chińskiego kodu śledzenia na swojej stronie internetowej.

Gdzie sprawdzić kod śledzenia?

W Internecie można znaleźć wiele stron, oferujących śledzenie paczek z Chin, często oferują one możliwość śledzenia przesyłek z wielu firm spedycyjnych w jednym miejscu. Oto kilka stron godnych uwagi:

 

Track-chinapost.com oferuje śledzenie przesyłek z Chin do Polski. Strona jest nieco mniej przejrzysta niż poniższe ale oferuje opcję wyboru kraju.

Packagetrackr.com oferuje śledzenie przesyłek w wielu międzynarodowych firmach spedycyjnych, a jej interfejs jest bardzo przejrzysty i przyjazny dla użytkownika. Strona umożliwia śledzenie między innymi najpopularniejsze firmy kurierskie czy Royal Mail (w Wielkiej Brytanii), na chwile obecną nie ma niestety Poczty Polskiej.

17track.net jest jedną z najbardziej rozbudowanych stron do śledzenia przesyłek z Chin. Dodatkowym atutem jest to, że strona oferuje język polski choć tłumaczenie pozostawia trochę do życzenia. Strona potrafi śledzić przesyłki w Polsce, wystarczy kliknąć na ikonkę ciężarówki "przewoźnik".

Rejestrowana przesyłka z opcją śledzenia czy bez?

Wszystko zależy od wartości zamawianego produktu. W oparciu o nasze doświadczenie polecamy zawsze korzystać z przesyłek rejestrowanych, jeśli to możliwe. Jeśli taka nie jest dostępna za darmo to należy rozważyć dokupienie tej opcji, nie są to duże koszta, a chronią użytkownika przed utratą paczki, pieniędzy no i oczywiście zaoszczędzi nam to wielu nerwów.

Okazje AliExpress i kody rabatowe do AliExpress

Każdy lubi okazje, promocje czy kody rabatowe obniżające ceny produktów czasem nawet o 60%, dlatego na łamach naszej strony użytkownicy tacy jak właśnie ty dodają znalezione okazje czy kody zniżkowe do sklepu AliExpress aby wszyscy mogli z nich skorzystać.

Niżej znajdziesz logo AliExpress, wystarczy w nie kliknąć aby przejść do sklepu AliExpress na łamach naszej strony, gdzie znajdziesz wszystkie okazje i promocje, które dodali nasi użytkownicy.

Aliexpress Polska

Po kliknięciu w logo AliExpress wyświetli się lista wszystkich promocji z tego sklepu. Do wyboru przy każdej promocji macie IDŹ DO SKLEPU lub POKAŻ KOD. Klikając w guzik "IDŹ DO SKLEPU" system przeniesie was do sklepu z tą właśnie okazją, gdzie możecie kupić suplementy ze zniżką (o ile promocja jeszcze nie wygasła).

Jeśli promocja wymaga użycia kodu rabatowego, to przy każdej promocji pokaże się guzik "POKAŻ KOD". Po kliknięciu w "POKAŻ KOD", kod rabatowy zostanie skopiowany do schowka komputera czy smartfona oraz wyświetlony na guziku, a strona sklepu z tą promocją otwarta w nowej zakładce. Kod zniżkowy wystarczy wkleić w koszyku lub zmienić zakładkę w przeglądarce i wrócić do strony z okazją, gdzie kod będzie nadal wyświetlany na guziku - wtedy można go zapisać i użyć.

Lubisz promocje, okazje i tanie kupowanie? Dołącz do naszej społeczności zakupowej na Facebooku: Pogromy Cen
 

Okazje i kody rabatowe AliExpress będziemy stale uaktualniać o nowe znaleziska, natomiast codziennie publikujemy okazje i kody rabatowe do  oficjalnych sklepów, włączając w to chińskie sklepy. Zatem zaglądaj codziennie na stronę główną https://PogromcyCen.pl aby nie przegapić żadnej okazji.