Woda kolońśka EDC EDC - perfumy EDC (Eau de Cologne) czyli woda kolońska. Jak długo pachnie woda kolońska EDC? Czy zapach jest intensywny? Czy woda kolońska pachnie mocniej od innych perfum?

Zakup perfum może się okazać dość trudny, nie tylko ze względu na przytłaczającą ilość różnych zapachów i marek ale również ze względu na oznaczenia na butelkach perfum. Do wyboru są nie tylko niezliczone zapachy, ale także różne stężenia zapachów. Zwykle na butelkach perfum, tuż pod nazwą znajduję się oznaczenie stężenia zapachu, na przykład EDT (Eau de Toilette) czyli woda toaletowa.

EDC - Woda kolońska (Eau de Cologne)

EDC to informacja na temat stężenia olejków eterycznych w perfumach i odnosi się do intensywności oraz trwałości jaką posiada dany zapach. Perfumy o wyższym stężeniu zapachu zawierają więcej olejków zapachowych i mniej alkoholu. Stężenia zapachowe dzielą się na kategorie, w tym perfumy (Parfum), wody perfumowane (Eau de Parfum), wody toaletowe (Eau de Toilette), wody kolońskie (Eau de Cologne) i wody odświeżające (Eau Fraiche).

Po wodzie toaletowej, woda kolońska (EDC - Eau de Cologne) zajmuje czwarte miejsce na liście perfum pod względem ilości stężenia olejków eterycznych. Woda kolońska ma na ogół stężenie olejków eterycznych wynoszące od 3% do 5%. Intensywność wody kolońskiej utrzymuje się zazwyczaj do 2 godzin od momentu wtarcia w skórę. Oczywiście nie oznacza to, że po 2 godzinach skóra przestaje pachnieć, po prostu zapach nie jest już tak intensywny jak w ciągu kilku pierwszych godzin.

Wody kolońskie (EDC) są również tańsze od wód toaletowych (EDC) i wód perfumowanych (EDP) i mają najwyższe stężenie alkoholu wynoszące do 80%, przez co mężczyźni chętnie używają ich po zakończeniu golenia.

EDC jest zwykle dostępny w większych butelkach i należy użyć większej ilości płynu. Pierwotnie woda kolońska odnosiła się do tradycyjnej receptury, w której zastosowano nuty ziołowe (nuta serca) i cytrusowe (nuta głowy) z niewielkim dodatkiem nuty bazy.

Co ciekawe, woda kolońska została wynaleziona przez Włocha w niemieckim mieście Kolonia, z czego wywodzi się nazwa woda kolońska. Początkowo woda kolońska była używana zewnętrznie jak i również zalecana do picia! Być może z tego powodu oraz dużej zawartości alkoholu jest nazywana alkoholem dla ubogich.

Gdzie kupić tanie wody kolońskie EDC?

Jeśli wodą kolońska EDC chcesz obdarować ukochana osobę, to o wiele lepszym wyborem będzie perfumeria internetowa niż zakup wody kolońskiej w okazyjnej cenie w jednym z serwisów aukcyjnych. Perfumy takie mogą okazać się podróbkami, a kupując w perfumeriach internetowych masz pewność, że produkt jest oryginalny.

Znalezienie tanich, markowych wód kolońskich może okazać się nie lada wyzwaniem, w szczególności w markowych perfumeriach zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych gdzie perfumerie ponoszą wysokie koszty utrzymania. Jednak często te same perfumy można otrzymać w sklepie internetowym tej samej perfumerii o wiele taniej, nawet z możliwością osobistego odbioru w lokalnej perfumerii. Dzieje się tak gdyż sklepy zachęcają do zakupów podczas niedzielnych oraz nocnych wyprzedaży oraz często publikują kody rabatowe obniżające cenę wody kolońskiej EDC nawet o 40%.

W naszym serwisie PogromcyCen.pl znajdziesz okazje i kod rabatowe do wielu znanych i mniej kojarzonych perfumerii internetowych, takich jak na przykład:

Wody kolońskie EDC w perfumerii Douglas Wody kolońskie EDC w perfumerii eKobiecaWody kolońskie EDC w perfumerii Perfumesco Wody kolońskie EDC w perfumerii Sephora

Na łamach naszego portalu codziennie publikujemy okazje i promocje znalezione przez naszych użytkowników, również promocje wód kolońskich EDC najpopularniejszych marek jak Calvin Klein, Hugo Boss czy Davidoff. Wystarczy przejść na stronę główną aby sprawdzić jakie okazje znaleźli dziś nasi Pogromcy Cen, lub wybrać odpowiednią kategorię, sklep lub markę z górnego menu:

Sprawdź okazje posortowane według sklepów.

Sprawdź okazje posortowane według marek.

Następnie kliknij w tytuł promocji aby zobaczyć szczegółowy opis, a następnie w guzik "IDŹ DO OKAZJI" lub "POKAŻ KOD" aby zobaczyć kod zniżkowy i przejść do strony sklepu z tą okazją!

Życzymy wszystkim Pogromcom Cen niesamowitych okazji!