Perfumy i testery, jaka jest różnica?

Wiele osób woli kupić testery perfum zamiast oryginalnego zapachu, ponieważ wierzą, że zapachy testerów są bardziej trwałe i intensywne. Inni pozostają niezadowoleni i dzielą się opinią, że nie zapłacą za kosmetyki z nieznanego źródła i w nieoryginalnym opakowaniu. Gdzie jest prawda? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwość w poniższym artykule.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje w kategorii "Kosmetyki i perfumy"!

Co to jest tester perfum?

Testery perfum to próbki promocyjne, które są używane przez perfumerie do testowania zapachu. Testery perfum są oryginalnymi perfumami, które często są oferowane w zamiennym opakowaniu kartonowym, zazwyczaj białym, bez etykiety lub celofanu. Najczęściej używane pojemności testerów to 100 ml, ale testery perfum mogą występować w postaci 50ml, 75ml, 90ml, 125ml lub w dowolnym innym wariancie. Testery perfum są najczęściej produkowane na potrzeby perfumerii i centrów handlowych, gdzie klienci mogą wypróbować dany zapach na listkach testowych. Testery perfum nie są przeznaczone do sprzedaży, jednakże są bardzo często odsprzedawane przez sklepy internetowe i można je spotkać w sieci dystrybucji. Każdy tester perfum posiada identyczny skład co oficjalnie zapakowane perfumy więc przekonanie, że testery perfum mają mocniejszy zapach jest błędne.

Jak odróżnić tester od perfum?

Wiele z tych produktów jest wyraźnie oznaczonych jako TESTER w opisie sklepu internetowego, często taka informacja znajduje się też na flakonie. Dodatkowo testery perfum zazwyczaj nie posiadają korka, więc otrzymujesz jedynie fiolkę i atomizer. Testery są tak samo chętnie kupowane jak zwykłe perfumy i można je znaleźć w wielu internetowych perfumeriach. Jeśli kupujesz perfumy bez opakowania kartonowego lub w białym opakowaniu zastępczym, istnieje szansa, że ​​to będzie tester perfum. Oficjalne perfumy posiadają markowe, kolorowe opakowania idealnie nadające się na prezent, są również droższe od testerów.

Jak odróżnić tester od próbek perfum?

Próbki promocyjne perfum, są zazwyczaj dystrybuowane bezpłatnie lub używane do testowania zapachu. Próbki perfum zawierają około 1,2ml płynu perfumeryjnego, w przeciwieństwie do testerów, które są zazwyczaj w dużym flakonie o identycznej pojemności co oryginalne perfumy. Próbki perfum nie są sprzedawane ani wykorzystywane do celów innych niż reklama. Ich celem jest przestawienie klientowi zapachu danej marki, aby się z nim zapoznał i mają zachęcić do zakupu. Bardzo często można je otrzymać na przykład w perfumerii Spehora, gdzie do zakupy perfum klient może otrzymać nawet do 3 bezpłatnych próbek kosmetyków.

Czy tester jest bardziej trwały niż oryginalne perfumy?

Każdy tester ma identyczny skład co perfumy więc trwałość perfum i testerów jest identyczna. Tutaj ważny jest sposób przechowywania, jeśli wykonasz eksperyment i pozostawisz w torebce oficjalne perfumy i testery bez korków przez ponad miesiąc, wtedy poczujesz różnicę w trwałości obu zapachów. Dzieje się tak, ponieważ olejki eteryczne ulatniają się, jeśli perfumy nie są przechowywane prawidłowo, przez co zapach traci intensywność.

Sprawa intensywności testera ma się nieco inaczej jeśli firma oferuje dany zapach w wariantach EDP - Eau de Parfum (woda perfumowana) i EDT - Eau de Toilette (woda toaletowa), wtedy tester będzie miał najprawdopodobniej skład identyczny co EDP, który różni się nieco ilością użytych esencji (rozcieńczenia ich na 100ml) i jest mocniejszy od EDT.

Ważne jest, aby podkreślić, że oba rodzaje (testery i perfumy) są wytwarzane w tym samym miejscu i posiadają identyczną zawartość olejków eterycznych.

Dlaczego warto kupić tester perfum?

Przede wszystkim testery są tańsze od perfum. Marki znane na całym świecie opracowują luksusowe flakony i opakowania mające na celu przyciągnąć naszą uwagę, a to z kolei ma zachęcić nas do zakupu. Ale czy warto zapłacić za coś, co wyrzucimy kilka minut po rozpakowaniu? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć samodzielnie.

Pamiętaj, kupuj testery jedynie w oficjalnych perfumeriach, nie kupuj testerów na aukcjach internetowych czy lokalnym rynku, gdyż możesz po prostu otrzymać podrobione perfumy.