Przyzwyczajeni do swobodnego robienia zakupów w weekendy niechętnie przyjmujemy do wiadomości fakt istnienia niedziel niehandlowych. Zamknięte galerie handlowe postrzegamy jako zamach na naszą wolność. Tymczasem są inne miejsca, gdzie można robić zakupy praktycznie non stop.
 

Zakaz handlu w niedziele – wyjątki

Chociaż od zakazu handlu w niedzielę istnieją aż trzydzieści dwa wyjątki, przeciętny klient nie jest nimi zainteresowany. Hurtowy obrót zbożami i rybami nie spędza snu z powiek przeciętnemu Kowalskiemu. Inaczej przedstawia się sprawa handlu w niedzielę na dworcach kolejowych. Zgodnie z ustawą sklepy dworcowe mogą być tego dnia czynne. Jednak trzeba pamiętać, że o ile tego dnia zrobimy zakupy w Biedronce (sporo ich otwarto w halach dworcowych), to nie zrobimy ich w centrach handlowych bezpośrednio połączonych z budynkami kolejowymi. Ustawa dopuszcza także możliwość otwarcia małych sklepów pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Większość wyjątków skupia się na handlu w niedzielę artykułami spożywczymi, kwiatami oraz zniczami. Sklepy z artykułami przemysłowymi, odzieżowymi, księgarnie, sklepy muzyczne w niedziele nie pracują. Czy to znaczy, że musimy czekać do poniedziałku?

Internet – alternatywa dla handlu stacjonarnego

Sklepy internetowe nie podlegają zasadom określonym w ustawie o zakazie handlu w niedziele. Nie znajdziemy w nich także określonych godzin pracy. Są czynne zawsze. W praktyce oznacza to, że na zakupy możemy się wybrać nawet w nocy. Handel w internecie to nie tylko atrakcyjniejsze ceny, promocje, rabaty, wyprzedaże, ale także przyjazne klientom zasady sprzedaży i dostawy. Wiele sklepów internetowych oferuje darmową dostawę i darmowe zwroty, jeśli zakupiony produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Na przykład możemy zamówić dużą ilość ubrań, przymierzyć w domu i odesłać te, które okażą się nietrafione. Brak kosztów przesyłki to w tym wypadku wygoda – nie ponosimy dodatkowych kosztów i możemy sobie pozwalać na dość niefrasobliwy wybór ubrań – co się nie spodoba, po prostu oddamy. Na oddanie towaru mamy najczęściej od dwóch do czterech tygodni, ale zdarzają się sklepy, które przyjmują zwroty nawet do sześciu miesięcy od dnia zakupu.

Niedziela niehandlowa to magnes przyciągający klientów do sklepów w internecie. Stąd internetowi sprzedawcy prześcigają się w oferowanych w tym dniu tygodnia promocjach, rabatach i zniżkach.

Pogromcy Cen – tu znajdziesz najlepsze internetowe okazje cenowe

Portal Pogromcy Cen kumuluje w jednym miejscu informacje o internetowych okazjach cenowych. Tu znajdziemy kody rabatowe, zniżki, promocje, informacje z pierwszej ręki. To wyjątkowy, bo skupiający konsumentów portal, gdzie internauci sami dodają informacje o okazjach, a także oceniają przydatność takich newsów. Możliwe jest też komentowanie każdej okazji – portal Pogromcy Cen to nie tylko zbiór informacji, to internetowa społeczność ludzi lubiących tanie zakupy w sieci i aktywnie dzielących się informacjami o okazjach. Dzięki temu niedzielne zakupy w internecie przestają być zamiennikiem dla handlu stacjonarnego – stają się alternatywą wygodniejszą i przede wszystkim tańszą.

Intuicyjna wyszukiwarka pozwala filtrować oferty według kategorii, sklepów, producentów lub konkretnych produktów. Dostępne kody rabatowe pozwalają kupować upatrzone produkty znacznie taniej od ich nominalnych cen. Niektóre okazje to prawdziwe perełki – wyprzedaże nawet do 90%, duże rabaty po zastosowaniu kodu rabatowego. Warto śledzić stronę stale, niektóre okazje są aktywne tylko przez krótki czas.