Aliexpress PolskaCzy AliExpress Polska wysyła towary z Polski? Czy AliExpress ma magazyn w Polsce? Czy AliExpress oferuje polską dostawę bezpośrednią do Polski? AliExpress Polska dostawa bezpośrednia co to jest? Jeśli tu zaglądacie to na pewno robiliście już zakupy w AliExpress lub planujecie zrobić je w najbliższym czasie i szukacie odpowiedzi na powyższe pytania.

AliExpress Polska - czy polski sklep AliExpress istnieje?

Wokół sklepu internetowego AliExpress ale i nie tylko, bo generalnie wokół wszystkich chińskich sklepów krąży wiele mitów, na które ludzie szukają odpowiedzi. Czy AliExpress jest w Polsce, czy AliExpress oferuje dostawę bezpośrednią, czy AliExpress ma swój magazyn w Polsce? Większość tych mitów bierze się od osób, które przeczytają jakąś informację w obcym języku błędnie ją interpretując, a następnie wrzucają swój wywód na fora, gdzie ludzie łykają kity jak pelikan ryby.

Sprawdź jakie okazje AliExpress znajdziesz na naszej stronie głównej: OKAZJE I KODY ALIEXPRESS!

Otóż nie ma czegoś takiego jak AliExpress Polska, sklep ten nie posiada polskiego oddziału w naszym kraju. Jednakże jest polska wersja strony pod adresem https://pl.aliexpress.com/. Polska strona AliExpress pozostawia jednak dużo do życzenia, tłumaczenie wygląda jakby było zautomatyzowane za pomocą Google i czasami nie ma najmniejszego sensu. Dodatkowo w momencie pisania tego artykułu nie można wybrać polskiej waluty aby wyświetlać ceny w PLN, jednakże problem ten można rozwiązać przechodząc do głównej, anglojęzycznej wersji AliExpress, co dla ludzi robiących regularnie zakupy nie powinno stanowić żadnego problemu.

Aby przejść do anglojęzycznej wersji sklepu i ustawić ceny w PLN wystarczy kliknąć w Go to Global Site (English).


AliExpress Polska

AliExpress - Polska dostawa bezpośrednia

Ostatnio dużo się mówi o polskiej dostawie bezpośredniej z chińskiego sklepu AliExpresss ale czym tak na prawdę jest "Polska dostawa bezpośrednia"? Tak na prawdę jest to chwyt marketingowy, gdyż AliExpress zawsze oferował bezpośrednią i zazwyczaj darmową dostawę do Polski. AliExpress reklamuje ją jako:

Polska dostawa bezpośrednia
Bezpłatna wysyłka ze standardową opcją wysyłkową AliExpress.
90% zamówień dostarczonych w ciągu 20 dni od dnia płatności.

  • Dostawa w 20 dni
  • Bezpłatna wysyłka
  • Śledzenie od drzwi do drzwi
     

Także jak sami widzicie szału nie ma, jest to zwykła wysyłka, która zawsze była oferowana przez AliExpress jak i również większość innych chińskich sklepów.

AliExpress wysyłka z Polski, czyli polski magazyn AliExpress

Dużo się ostatnio mówi o polskim magazynie grupy Alibaba, który rzekomo już się buduje lub ma niedługo powstać. Poświeciliśmy trochę czasu na szukanie rzetelnych informacji na anglojęzycznych stronach aby potwierdzić tą plotkę i okazuje się, że pozostanie ona nadal w chmurze plotek o chińskich sklepach. Jak się okazuje w 2018 roku AliExpress rozpoczęło poszukiwania powierzchni magazynowych w Niemczech, gdzie chińska firma rozpoczęła rozmowy z portem w Hamburgu w celu otwarcia własnego centrum logistycznego do obsługi kontynentu europejskiego. Według niemieckiej gazety WirtschaftsWoche, niemiecki magazyn koncentrowałby się głównie na rynkach niemieckim oraz skandynawskim.

Alibaba ma również budować czeski magazyn, a dyrektor generalny Alibaba - Jack Ma oświadczył, że jest gotów zainwestować we Francji. Również rząd Bułgarski wspomniał niejako o rozmowach z grupą Alibaba, co świadczy o tym, że chiński gigant rozpoczyna ekspansje na Europę.

Portal CNBC informuje, że w 2018 roku Alibaba nawiązał współpracę z rządem belgijskim, aby stworzyć centrum handlowe, które ma pomóc firmom w kraju w sprzedaży produktów za granicą. W ramach inicjatywy Alibaba otwiera magazyn pod swoim oddziałem logistycznym Cainiao w Liege w Belgii, co ma pomóc przedsiębiorstwom w Europie transportować towary do Chin.

Niestety nigdzie nie znaleźliśmy żadnej wzmianki o magazynie AliExpress w Polsce. Oczywiście fajnie by było mieć opcję wysyłki zakupów z rodzimego kraju, choć to nie gwarantowałoby ani błyskawicznej dostawy, ani tego że paczka z AliExpress nie zaginie gdzieś po drodze do nas.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Śledzenie przesyłki z AliExpress oraz innych chińskich sklepów.

Okazje AliExpress i kody rabatowe do AliExpress

Każdy lubi okazje, promocje czy kody rabatowe obniżające ceny produktów czasem nawet o 60%, dlatego na łamach naszej strony użytkownicy tacy jak właśnie ty dodają znalezione okazje czy kody zniżkowe do sklepu Aliexpress aby wszyscy mogli z nich skorzystać.

Niżej znajdziesz logo AliExpress, wystarczy w nie kliknąć aby przejść do sklepu AliExpress na łamach naszej strony, gdzie znajdziesz wszystkie okazje i promocje, które dodali nasi użytkownicy.

Aliexpress Polska

Po kliknięciu w logo AliExpress wyświetli się lista wszystkich promocji z tego sklepu. Do wyboru przy każdej promocji macie IDŹ DO SKLEPU lub POKAŻ KOD. Klikając w guzik "IDŹ DO SKLEPU" system przeniesie was do sklepu z tą właśnie okazją, gdzie możecie kupić suplementy ze zniżką (o ile promocja jeszcze nie wygasła).

Jeśli promocja wymaga użycia kodu rabatowego, to przy każdej promocji pokaże się guzik "POKAŻ KOD". Po kliknięciu w "POKAŻ KOD", kod rabatowy zostanie skopiowany do schowka komputera czy smartfona oraz wyświetlony na guziku, a strona sklepu z tą promocją otwarta w nowej zakładce. Kod zniżkowy wystarczy wkleić w koszyku lub zmienić zakładkę w przeglądarce i wrócić do strony z okazją, gdzie kod będzie nadal wyświetlany na guziku - wtedy można go zapisać i użyć.

Lubisz promocje, okazje i tanie kupowanie? Dołącz do naszej społeczności zakupowej na Facebooku: Pogromy Cen
 

Okazje i kody rabatowe AliExpress będziemy stale uaktualniać o nowe znaleziska, natomiast codziennie publikujemy okazje i kody rabatowe do  oficjalnych sklepów, włączając w to chińskie sklepy. Zatem zaglądaj codziennie na stronę główną https://PogromcyCen.pl aby nie przegapić żadnej okazji.