EDP EDTCzym różnią się perfumy EDP, EDT, EDC i Parfum?

Różnica między EDP, EDT, EDC czy Parfum polega na ilości użytych olejków eterycznych w danym zapachu. Najsilniejszym zapachem, który można kupić, są po prostu perfumy (Parfum) ale i najdroższym. Na kolejnym miejscu pod względem intensywności plasuje się EDP (Eau de Parfum – woda perfumowana), następnie jest EDT (Eau de Toilette – woda toaletowa), a listę zamyka EDC (Eau de Cologne – woda kolońska). Im wyższy procent olejków eterycznych, tym dłużej Twój zapach będzie utrzymywał się na skórze oraz potrzebna jest mniejsza ilość perfum aby uzyskać pożądany efekt.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje w kategorii "Kosmetyki i perfumy"!

Perfumy (Parfum)

Jest to najsilniejszy z dostępny zapachów i zazwyczaj zawiera 15-30% koncentratu esencji perfum. Oznacza to, że nie tylko zużyjesz mniej perfum, ale także, że zapach będzie się utrzymał dłużej.Zapach perfum (Parfum) utrzymuje się zazwyczaj do 6 godzin, w zależności od rodzaju skóry.

Woda perfumowana (EDP - Eau de Parfum)

Woda perfumowana jest łagodniejsza niż perfumy (Parfum) i zazwyczaj zawiera 8-15% koncentratu esencji, ale nadal długo utrzymuje swój zapach na skórze.

Zapach wody perfumowanej (EDP - Eau de Parfum) utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 5 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody perfumowane są tańsze niż czyste perfumy.

Woda toaletowa (EDT - Eau de Toilette)

Woda toaletowa (najbardziej popularna wśród męskich zapachów) jest łagodniejsza niż woda perfumowana (EDP - Eau de Parfum) i zazwyczaj zawiera 4-8% koncentratu esencji, zapach utrzymuje się na skórze najkrócej z "typowych damskich perfum".

Zapach wody toaletowej (EDT - Eau de Toilette) utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody toaletowe są tańsze niż wody perfumowane.

Woda kolońska (EDC - Eau De Cologne)

Woda kolońska (spotykana zazwyczaj wśród męskich zapachów) posiada największe rozcieńczenie substancji zapachowych i zawiera zazwyczaj od 3-5% koncentratu esencji.

Zapach wody kolońskiej (EDC - Eau de Cologne) utrzymuje się zazwyczaj do 2 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody kolońskie są najtańsze z wyżej wymienionych.

Gdzie kupić tanie perfumy EDT, EDP, EDC i Parfum??

Jeśli perfumami chcesz obdarować ukochana osobę, to o wiele lepszym wyborem będzie perfumeria internetowa niż zakup perfum w okazyjnej cenie w jednym z serwisów aukcyjnych. Perfumy takie mogą okazać się podróbkami, a kupując w perfumeriach internetowych masz pewność, że produkt jest oryginalny.

Znalezienie tanich, markowych perfum może okazać się nie lada wyzwaniem, w szczególności w markowych perfumeriach zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych gdzie perfumerie ponoszą wysokie koszty utrzymania. Jednak często te same perfumy można otrzymać w sklepie internetowym tej samej perfumerii o wiele taniej, nawet z możliwością osobistego odbioru w lokalnej perfumerii. Dzieje się tak gdyż sklepy zachęcają do zakupów podczas niedzielnych oraz nocnych wyprzedaży oraz często publikują kody rabatowe obniżające cenę perfum nawet o 40%.

W naszym serwisie PogromcyCen.pl znajdziesz okazje i kod rabatowe do wielu znanych i mniej kojarzonych perfumerii internetowych, takich jak na przykład:

Perfumy EDP w perfumerii Douglas Perfumy EDP w perfumerii eKobiecaPerfumy EDP w perfumerii Perfumesco Perfumy EDP w perfumerii Sephora

Na łamach naszego portalu codziennie publikujemy okazje i promocje znalezione przez naszych użytkowników, również promocje perfum najpopularniejszych marek jak Calvin Klein, Hugo Boss czy Davidoff. Wystarczy przejść na stronę główną aby sprawdzić jakie okazje znaleźli dziś nasi Pogromcy Cen, lub wybrać odpowiednią kategorię, sklep lub markę z górnego menu:

Sprawdź okazje posortowane według sklepów.

Sprawdź okazje posortowane według marek.

Następnie kliknij w tytuł promocji aby zobaczyć szczegółowy opis, a następnie w guzik "IDŹ DO OKAZJI" lub "POKAŻ KOD" aby zobaczyć kod zniżkowy i przejść do strony sklepu z tą okazją!

Życzymy wszystkim Pogromcom Cen niesamowitych okazji!