EDP EDTCzym różnią się perfumy EDP, EDT, EDC i Parfum?

Różnica między EDP, EDT, EDC czy Parfum polega na ilości użytych olejków eterycznych w danym zapachu. Najsilniejszym zapachem, który można kupić, są po prostu perfumy (Parfum) ale i najdroższym. Na kolejnym miejscu pod względem intensywności plasuje się EDP (Eau de Parfum – woda perfumowana), następnie jest EDT (Eau de Toilette – woda toaletowa), a listę zamyka EDC (Eau de Cologne – woda kolońska). Im wyższy procent olejków eterycznych, tym dłużej Twój zapach będzie utrzymywał się na skórze oraz potrzebna jest mniejsza ilość perfum aby uzyskać pożądany efekt.

 

Sprawdź jakie okazje i promocje perfum znajdziesz na naszej stronie głównej: POGROMCY CEN!

Perfumy (Parfum)

Jest to najsilniejszy z dostępny zapachów i zazwyczaj zawiera 15-30% koncentratu esencji perfum. Oznacza to, że nie tylko zużyjesz mniej perfum, ale także, że zapach będzie się utrzymał dłużej.

Zapach perfum (Parfum) utrzymuje się zazwyczaj do 6 godzin, w zależności od rodzaju skóry.

Woda perfumowana (EDP - Eau de Parfum)

Woda perfumowana jest łagodniejsza niż perfumy (Parfum) i zazwyczaj zawiera 8-15% koncentratu esencji, ale nadal długo utrzymuje swój zapach na skórze.

Zapach wody perfumowanej (EDP - Eau de Parfum) utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 5 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody perfumowane są tańsze niż czyste perfumy.

Woda toaletowa (EDT - Eau de Toilette)

Woda toaletowa (najbardziej popularna wśród męskich zapachów) jest łagodniejsza niż woda perfumowana (EDP - Eau de Parfum) i zazwyczaj zawiera 4-8% koncentratu esencji, zapach utrzymuje się na skórze najkrócej z "typowych damskich perfum".

Zapach wody toaletowej (EDT - Eau de Toilette) utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody toaletowe są tańsze niż wody perfumowane.

Czy wiesz że na łamach strony Pogromcy Cen nasi użytkownicy publikują okazje cenowe oraz kody rabatowe do oficjalnych perfumerii? Wybierz kategorię z górnego menu i sprawdź sam/a.

Woda kolońska (EDC - Eau De Cologne)

Woda kolońska (spotykana zazwyczaj wśród męskich zapachów) posiada największe rozcieńczenie substancji zapachowych i zawiera zazwyczaj od 3-5% koncentratu esencji.

Zapach wody kolońskiej (EDC - Eau de Cologne) utrzymuje się zazwyczaj do 2 godzin, w zależności od rodzaju skóry i koncentracji perfum. Wody kolońskie są najtańsze z wyżej wymienionych.