Perfumy EDT Zakup perfum może się okazać dość trudny, nie tylko ze względu na przytłaczającą ilość różnych zapachów i marek ale również ze względu na oznaczenia na butelkach perfum. Do wyboru są nie tylko niezliczone zapachy, ale także różne stężenia zapachów. Zwykle na butelkach perfum, tuż pod nazwą znajduję się oznaczenie stężenia zapachu, na przykład EDT (Eau de Toilette) czyli woda toaletowa.

EDT - Woda toaletowa (Eau de Toilette)

EDT to informacja na temat stężenia olejków eterycznych w perfumach i odnosi się do intensywności oraz trwałości jaką posiada dany zapach. Perfumy o wyższym stężeniu zapachu zawierają więcej olejków zapachowych i mniej alkoholu. Stężenia zapachowe dzielą się na kategorie, w tym perfumy (Parfum), wody perfumowane (Eau de Parfum), wody toaletowe (Eau de Toilette), wody kolońskie (Eau de Cologne) i wody odświeżające (Eau Fraiche).

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje w kategorii "Kosmetyki i perfumy"!

Po wodzie perfumowanej, woda toaletowa (EDT - Eau de Toilette) zajmuje trzecie miejsce na liście perfum pod względem ilości stężenia olejków eterycznych. Woda perfumowana ma na ogół stężenie olejków eterycznych wynoszące od 4% do 8%. Intensywność perfum EDT utrzymuje się zazwyczaj od dwóch do czterech godzin od momentu rozpylenia. Oczywiście nie oznacza to, że po 4 godzinach przestają pachnieć, po prostu nie są już tak intensywne jak w ciągu kilku pierwszych godzin. EDT jest również tańsze niż woda perfumowana (EDP). Woda toaletowa EDT jest jednym z najczęstszych rodzajów zapachów spotykanych pośród męskich perfum. Woda toaletowa EDT jest uważana za perfumy, których powinno się używać w ciągu dnia, zaś woda perfumowana EDP za perfumy, których powinno się używać wieczorem. Termin woda toaletowa pochodzi od francuskiego terminu „faire sa toilette”, co nawiązuje do odświeżenia się.

Gdzie kupić tanie perfumy EDT?

Jeśli perfumami EDT chcesz obdarować ukochana osobę, to o wiele lepszym wyborem będzie perfumeria internetowa niż zakup perfum EDT w okazyjnej cenie w jednym z serwisów aukcyjnych. Perfumy takie mogą okazać się podróbkami, a kupując w perfumeriach internetowych masz pewność, że produkt jest oryginalny.

Znalezienie tanich, markowych perfum może okazać się nie lada wyzwaniem, w szczególności w markowych perfumeriach zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych gdzie perfumerie ponoszą wysokie koszty utrzymania. Jednak często te same perfumy można otrzymać w sklepie internetowym tej samej perfumerii o wiele taniej, nawet z możliwością osobistego odbioru w lokalnej perfumerii. Dzieje się tak gdyż sklepy zachęcają do zakupów podczas niedzielnych oraz nocnych wyprzedaży oraz często publikują kody rabatowe obniżające cenę perfum EDT nawet o 40%.

W naszym serwisie PogromcyCen.pl znajdziesz okazje i kod rabatowe do wielu znanych i mniej kojarzonych perfumerii internetowych, takich jak na przykład:

Perfumy EDT w perfumerii Douglas Perfumy EDT w perfumerii eKobiecaPerfumy EDT w perfumerii Perfumesco Perfumy EDT w perfumerii Sephora

Na łamach naszego portalu codziennie publikujemy okazje i promocje znalezione przez naszych użytkowników, również promocje perfum EDP najpopularniejszych marek jak Calvin Klein, Hugo Boss czy Davidoff. Wystarczy przejść na stronę główną aby sprawdzić jakie okazje znaleźli dziś nasi Pogromcy Cen, lub wybrać odpowiednią kategorię, sklep lub markę z górnego menu:

Sprawdź okazje posortowane według sklepów.

Sprawdź okazje posortowane według marek.

Następnie kliknij w tytuł promocji aby zobaczyć szczegółowy opis, a następnie w guzik "IDŹ DO OKAZJI" lub "POKAŻ KOD" aby zobaczyć kod zniżkowy i przejść do strony sklepu z tą okazją!

Życzymy wszystkim Pogromcom Cen niesamowitych okazji!